تبلیغات
اقتصاد اسلامی

اقتصاد اسلامی
فاعتبروا یا أولی الأبصار 
قالب وبلاگ
نویسندگان
ابر برچسب ها
پول بازار اسلامی جامعه مدنی جان مینارد کینز وال استریت راه کارهای اقتصادی سعید جلیلی گزیده ای از برنامه های اقتصادی کاندیداها ربا اقتصاد لیبرالی مصرف گرایی اندیشکده یقین طمع ربا جنگ با خدا گفتمان پیشرفت و انقلاب بانکداری ربوی اخبار اقتصادی انتخابات اقتصاد مقاومتی رباخواری اخبار انتخابات ریاست جمهوری یازدهم بانک و ربا اقتصاد اسلامی برنامه اقتصادی کاندیداهای ریاست جمهوری مهمترین اظهار نظر و یا برنامه درباره مسائل اقتصادی انتخابات ریاس برنامه اقتصادی دکتر سعید جلیلی کپیتالیسم بانک ربای سازمان یافته دکتر حسن عباسی گزارشی از برنامه های اقتصادی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری اقتصاد ربوی علوم پوزیتیویستی اخبار انتخابات 92 خلق پول حسن عباسی اقتصاد ربوی لیبرالیسم امام خمینی برنامه های اقتصادی کاندیداهای ریاست جمهوری شورش علیه طمع نظام سرمایه داری تئوری های اقتصاد اسلامی حسن عباسی برنامه های دکتر سعید جلیلی بانکداری غیر اسلامی فروپاشی اقتصاد آمریکا برنامه های کاندیداهای ریاست جمهوری ربا خواری بیع سرمایه‌داری لیبرال سعید جلیلی

جلسات کلبه کرامتجلسه 324

موضوع:شورش علیه طمع ۱۱

زمان
۱۳ بهمن ۹۰

 مدت۲ ساعت و ۲۰ دقیقه 

فایل تصویری (mp4)


 دانلود پلت 

خلاصه ای از جلسه:

در این جلسه سمینار حجت الاسلام حسنی ارائه می شود در مبحث جایگزینی برخی سیستم های اقتصاد لیبرالی ارائه می شود...

در مبحث شورش علیه طمع نکته ای را که در جلسات گذشته اشاره شد این بود که مسئله مشکلات معیشتی بشر امروز چون معطوف به معاد او نیست؛سبب ایجاد مشکل می شود.
حرف اصلی میلتون فریدمن در کتابش این بود: برای توسعه سیاسی و آزادی،باید ابتدا آزادی اقتصادی Free Market بوجود آید . نتیجه این دیدگاه در 35 سال گذشته جز هرج و مرج اقتصادی و معیشتی نبوده!

چهار سیستمی که سرمایه گرایی Capitalism را رقم می زنند: بانک بورس اوراق قرضه بیمه

بازار های مختلفی وجود دارد مثل بازار خودرو،مسکن و... یکی از این بازارها،بازار سرمایه است.این بازار در مقاطعی نقش تولید ندارد و فقط موجب دامن زدن به دلال بازی ها می شود. مثل حرفی که مایکل داگلاس در فیلم Wall Street زد:40% درآمد در جامعه آمریکا از راه بورس و دلال بازی بدست می آید! این عدد برآوردی است از 23 سال گذشته،اما برآوردی که امروز ما داریم، یکی از زمینه های تولید ثروت در داخل کشور ما که قطعا بیش از 40% است،دلالی از طریق خرید و فروش سکه و ارز است! مابه ازای این ثروت کالایی تولید نمی شود،مسکن ساخته نمی شود،خودرویی تولید نمی شود و...فقط تنها کاری که این قبیل افراد در کشور ما صورت می دهند، رفتن به بانک کارگشایی و گرفتن شمش طلا و ارز است و سپس فروختن آن! مشکل بازار سرمایه این است که راه دلالی را در جامعه ما گسترش داده و مردم احساس می کنند بدون این که کار و فعالیتی داشته باشند می توانند ثروت مند شوند! آن طرف ماجرا کسانی که می خواهند صنعتی تولید کنند،خدماتی از قبیل آموزش و بهداشت و... را ارائه دهند،با نوسان قیمتی که این دلالان ایجاد می کنند،صدمه می بینند!متاسفانه حکومت با تمام توان پشت این قبیل فعالیت ها ایستاده و از آن دفاع می کند و حتی ایجاد زمینه کرده و برای رواج آن از طریق رسانه ملی اقدام می کند!یعنی مردم به جای این که دعوت به کاری شوند که ارائه دهنده کالا و یا خدمات باشند به سپرده گذاری در بانک ها و خرید اوراق قرضه و... دعوت می شوند!

حرف بر سر این است که باید شورشی علیه طمع به راه بیاندازیم!

.: کرسی آزاد اندیشی :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :