تبلیغات
اقتصاد اسلامی

اقتصاد اسلامی
فاعتبروا یا أولی الأبصار 
قالب وبلاگ
نویسندگان
ابر برچسب ها
امام خمینی بانکداری ربوی اقتصاد مقاومتی اقتصاد اسلامی لیبرال بانکداری غیر اسلامی مصرف گرایی ربا جنگ با خدا سعید جلیلی بازار اسلامی حسن عباسی برنامه اقتصادی کاندیداهای ریاست جمهوری طمع اخبار اقتصادی انتخابات حسن عباسی اقتصاد ربوی مهمترین اظهار نظر و یا برنامه درباره مسائل اقتصادی انتخابات ریاس بانک و ربا نظام سرمایه داری ربا برنامه های اقتصادی کاندیداهای ریاست جمهوری اخبار انتخابات ریاست جمهوری یازدهم اخبار انتخابات 92 شورش علیه طمع فروپاشی اقتصاد آمریکا جامعه مدنی کپیتالیسم علوم پوزیتیویستی وال استریت برنامه های دکتر سعید جلیلی پول برنامه اقتصادی دکتر سعید جلیلی تئوری های اقتصاد اسلامی خلق پول ربای سازمان یافته اقتصاد لیبرالی راه کارهای اقتصادی سعید جلیلی اندیشکده یقین جان مینارد کینز گفتمان پیشرفت و انقلاب دکتر حسن عباسی ربا خواری بانک اقتصاد ربوی گزارشی از برنامه های اقتصادی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری لیبرالیسم بیع سرمایه‌داری رباخواری برنامه های کاندیداهای ریاست جمهوری گزیده ای از برنامه های اقتصادی کاندیداها

قالیباف:من این توان را ندارم که بگویم ظرف 100 روز ساماندهی اقتصادی می کنم

محمدباقر قالیباف کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، عصر دیروز سه شنبه طی سخنانی در فراکسیون رهروان ولایت مجلس گفت: برنامه ام این است که ظرف 2 سال اقتصاد را سامان داده و آرامش را به اقتصاد بازگردانم.

 وی با بیان اینکه بانک مرکزی نباید مثل پول تو جیبی در اختیار دولت باشد، بلکه باید استقلال داشته باشد، افزود: علقه خاصی به جریانات سیاسی به معنای این گروه و آن گروه نداشته و ندارم.

 وی در خصوص برنامه های اقتصادی اش، گفت: من این توان را ندارم که بگویم ظرف 100 روز ساماندهی اقتصادی انجام می دهم، چرا که در حال حاضر برای یک پروژه صدر - نیایش تقاضای LC بانکی کردیم که 1400 برگ پرونده برای آن درست شد و یک سال و نیم وقت ما را گرفت. بنده می گویم که می توان ظرف دو سال با کمک شما نمایندگان مجلس وضعیت اقتصاد را ساماندهی کرد.

 عضو ائتلاف پیشرفت با بیان اینکه زمان بندی من برای حل مشکل بیکاری و تورم 2 ساله است، گفت: نتیجه این بحث ها باید یک خروجی داشته باشد که آن باید ثبات و آرامش اقتصادی را به بازار صنعت، کشاورزی و تولید برگرداند و اقتصاد ما قابل کنترل و قابل انعطاف باشد در حالیکه الان اقتصاد کنترل پذیر نیست.

 قالیباف در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان مجلس درباره برنامه اش برای حوزه سیاست خارجی گفت: یکی از دوستان گفت که در سیاست خارجی تحول ایجاد می کنم. مگر سیاست خارجی دست دولت است؟ سیاست خارجی دست دولت نیست. کسی که از این قول ها می دهد، یا خلف وعده کرده و یا قانون بلد نیست و یا می خواهد آن را دور بزند. سیاست خارجی دست حکومت است.

 وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه اولویت بنده دیپلماسی اقتصادی است، اظهار داشت: تخصص دانشگاهی من ژئوپلتیک است که به معنای اصلی سیاست خارجی به شمار می رود ، متاسفانه دیپلماسی اقتصادی ما در طول 20 یا 30 سال گذشته ضعیف بوده و به فراموشی سپرده شده است. در حالیکه دیپلماسی اقتصادی بسیار مهم و اساسی است.

 

ولایتی:اجازه تملک مسکن مهر را با لایحه ای از مجلس درخواست می کنم

علی اکبر ولایتی نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم روز گذشته در نشستی خبری در پاسخ به این که آیا می توان هم سیاست هسته ای را پیش برد و هم مشکلات کمتری داشت پاسخ داد: دیپلماسی گاهی مانند کوه یخ است و می توان آن را از طرق غیرمستقیم و گوناگون پیش برد و برخی دیپلماسی محرمانه است که همه کشورها نیز آن را دارند. چرا که قرار نیست همه چیز را جلوی میکروفن ها بیان کرد.

 وی با تاکید بر اینکه باید زمینه برای ایجاد یک تفاهم آماده شود تا هم حق هسته ای و غنی سازی مان حفظ شده و هم روابط مان با کشورها تا این حد از درجه تنش نرسد، تصریح کرد: ما اراده قوی داریم تا مشکلات بین المللی کشور را با حفظ غنی سازی هسته ای حل کنیم.

 این نامزد ریاست جمهوری یازدهم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای اجناس چینی چه راهکاری دارید که این پول ها به ایران برگردد، گفت: اگر قرار شد دولتی را تشکیل دهم،رویکرد ما بهبود روابط خارجی با کلیه کشورهایی است که می توانیم با آنها رابطه داشته باشیم و در عین حال با بهبود روابط و دیپلماسی فعال، راه های آسانتری را در موضوع تحریم ها داشته باشیم.

 عضو ائتلاف پیشرفت در بخش دیگری از سخنان خود، در مورد مسکن مهر نیز گفت: در مورد مسکن مهر قراردادی که با مردم گذاشته شده که اجاره 99 ساله است باید اصلاح شود که بنده بعد از تشکیل دولت با یک لایحه به مجلس اجازه تملک کامل این مسکن های واگذار شده را از مجلس شورای اسلامی درخواست خواهم کرد.

 ولایتی افزود: بنده معتقدم باید مسکن مهر در اختیار کامل مردم باشد و این را یک طرح مهم می بینم و خود را موظف به تحقق آن می دانم.این نامزد ریاست جمهوری ادامه داد: اگر این مسکن های مهر 99 ساله باشد، فردا که فرد فوت شد ورثه ایشان باید چه کار کند؟ معتقدم با اختیار تملک داشتن آپارتمان، صدمه ایجاد نمی شود. البته این سخنانی که بنده می گویم کارشناسی شده است.

 

روحانی : مسببان وضع اقتصادی هم با ید دادگاهی شوند

حسن روحانی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در برنامه گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه مشکلات کنونی در حوزه اقتصاد و دیگر بخش ها بدلیل مدیریت دولت است افزود: فقط متهما ن فساد سه هزار میلیاردی نباید به دادگاه بروند بلکه مسببین وضعیت اقتصادی باید در دادگاه مردم پاسخگو باشند.

 روحانی در بخش دیگری خطاب به مجری برنامه با بیان اینکه عدالت می تواند ملتی را به عزت برساند، افزود: کاش اجازه داده می شد وقتی در رسانه ها و حتی در صدا و سیما به کسی توهین می شد اجازه پاسخگویی داده شود.

 روحانی در پاسخ به سخن مجری برنامه که گفت منتقدان شما معتقدند در زمان شما همه برنامه هسته ای کشور متوقف شد، خطاب به مجری برنامه با بیان اینکه اطلاعاتی که در گوشی به شما می دهند غلط است گفت: شما آن زمان کجا بودید؟ خوب است که تاریخ را بخوانید، مذاکرات تهران مهر سال 82 انجام شد و UCF فروردین 83 به مرحله اول رسید و مرحله پس از آن پائیز 83 بود و در فروردین 84 نیز تکمیل شد.

 وی افزود: تولید آب سنگین در تابستان 83 صورت گرفت، تولید کیک زرد زمستان 83 و تکمیل سانتریفیوژ نیز زمستان 83 انجام شد.

 روحانی گفت: ما هیچ کاری را متوقف نکردیم بلکه فناوری را تکمیل کردیم؛ البته من نه، دانشمندان هسته ای ما که دست شان را می بوسیم که جانشان را نیز نثار کردند که باید به مقام شهدای عزیز ادای احترم کنم، این فناوری را تکمیل کردند.

 وی تصریح کرد: این مرحله در همان زمانی طی شد که مقام معظم رهبری پس از مذاکرات تهران در تاریخ یازدهم بهمن ماه سال 82 فرمودند در این مذاکرات توطئه آمریکا و اسرائیل شکسته شد و بدون تسلیم و پذیرش حرف زور کار را انجام دادیم.

 وی گفت : این حرف ها همان بداخلاقی های صداوسیماست که شما نیز در ذهن تان جا افتاده است. وی در پایان با نشان دادن کلیدی گفت کلید حل مشکلات تدبیر است .


 جلیلی : دربخش مسکن باید دو سیاست به صورت موازی دنبال شود

سعید جلیلی روز گذشته در دیدار جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ،طی سخنانی درباره تعامل سه قوه گفت: تعامل سه قوه از ضروریات کشور است، سه قوه در هماهنگی با یکدیگر می توانند کشور را در مسیر صحیحی پیش ببرند.

 سعید جلیلی در جریان حضور در جمع نمایندگان مجلس در جمع خبرنگاران در خصوص برنامه هایش برای مسکن اظهار داشت: در بحث مسکن باید دو سیاست اساسی دنبال شود که سیاست اول این است که باید به نیازهای واقعی در بخش مسکن کمک شود و سیاست بعدی این است که فعالیت هایی که تحت عنوان بورس بازی در حوزه مسکن انجام می شود، مدیریت شود و این دو سیاست باید به صورت موازی پیش بروند.وی تاکید کرد: آنچه در بخش مسکن تا به حال اجرایی شده، یک بال است و اگر بال دیگر نباشد، موفق نخواهد بود.

 وی درباره برنامه اش برای تداوم اجرای هدفمندی یارانه ها، تصریح کرد: هدفمندی یارانه ها قانون مصوب مجلس است و طبق قانون باید اجرای آن با قوت ادامه پیدا کند.

 جلیلی همچنین در جمع نخبگان اقتصادی گفت: نقطه عزیمت ما روشن است ، ما اسناد بالا دستی از جمله قانون اساسی برنامه پنجم توسعه، چشم انداز 1404، اصل 44 و قانون هدفمندی یارانه ها را داریم که اجرای آنها الزامی است.جلیلی گفت: امروز اگر بر اساس مدل، رویکرد و قانون به یک جمع بندی رسیدیم که این یک طرح را اجرا کنیم باید ببینیم آیا ساختار کشور این قوت را دارد که آن طرح اجرا شود یا نه.

 وی افزود: نمی خواهیم بی انصافی کرده و این ساختار را خیلی زیاد تضعیف کنیم اما به هر حال ماشین دولت برای این سرعت کافی نیست، این ماشین ما را در آن سرعت مورد نظر نمی تواند به مقصد برساند باید آن را راه انداخت.جلیلی با اشاره به 70 هزار میلیارد تومان معوقات بانکی گفت: این معوقات بانکی از بیت المال است و فقط یازده هزار میلیارد آن در دست 23 نفر است، اما اگر این حفره ها گرفته نشود و ما فقط مدل و الگو بسازیم سرمایه ها از بین می رود.

 

عارف: عدم حضورجوانان در انتخابات رقیب اصلی ام است

محمدرضا عارف در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: مدتی پیش یکی از فرماندهان ارشد کشور وضعیت کشور را بحرانی توصیف کرده و خواستار این بود که کشور از این وضعیت نجات پیدا کند.

 این کاندیدای ریاست جمهوری ادامه داد: من نیز با استناد به این صحبت و به خاطر بی توجهی به ساختارها و نهادهای قانونی به این نتیجه رسیده ام که کشور در وضعیت بحرانی قرار دارد، از این رو وارد عرصه انتخابات شدم تا بتوانم کشور را پس از پیروزی در انتخابات به سمت آرامش سوق دهم.

 عارف با اشاره به هزینه های درمانی اذعان داشت: در حال حاضر مردم 70 درصد هزینه درمان را پرداخت می کنند و باید بر اساس برنامه پنجم توسعه به شرایطی دست یابیم که مردم تنها 20 درصد هزینه درمان را بپردازند.وی با انتقاد از نحوه اجرای هدفمندی یارانه ها ادامه داد: طرح هدفمندی یارانه ها به درستی اجرا نشد و یارانه بخش های مختلف درمان و تولید، پرداخت نشد و تنها بخشی از قانون هدفمندی یارانه ها در طول مدت اجرای این قانون محقق شده است.

 معاون اول دولت اصلاحا ت افزود: با توجه به سوابق مدیریتی ام تجربه ناموفقی ندارم. اکنون خودم را عرضه کرده ام و همان گونه که گفته ام رقیب اصلی من "عدم حضور مردم در انتخابات است" و امروز نیز می گویم که "عدم حضور جوانان در انتخابات" رقیب اصلی من در انتخابات است.این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به شعار انتخاباتی خود گفت: گفتمان ما "معیشت، منزلت و عقلانیت" است، معیشت گفتمان سخت افزاری ما و منزلت گفتمان نرم افزاری ما است.

 وی با تأکید بر حفظ منزلت اقشار آسیب پذیر اذعان داشت: باید شرایطی فراهم شود که منزلت زن در مقابل مرد و منزلت دانشجوی دختر در مقابل دانشجوی پسر، به وجود آید. من تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها را بی حرمتی به دانشجو می دانم و برای سهمیه بندی دانشجویان در گزینش برنامه هایی دارم.


 حداد عادل: نباید شعاری دهیم که نتوانیم عمل کنیم

غلامعلی حداد عادل با حضور در برنامه تلویزیونی جام جم، به پرسش های ایرانیان خارج از کشور پاسخ داد.

 این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه "ایرانیان خارج از کشور بخشی از ملت ایران هستند"، اظهار کرد: تخصص، تجربه و دانش مدیریتی آنها از امور جهانی ، سرمایه و ثروت است، ایرانیان خارج از کشور جزو کل دارایی ملت ایرانند که باید هوشمندانه از سوی دولت آینده مورد توجه قرار گیرند.

 وی با بیان اینکه "نباید شعاری دهیم که نتوانیم به آن عمل کنیم"، تاکید کرد: نباید قولی دهیم که تنها برای انتخابات تاریخ مصرف داشته باشد یا خوراک انتخاباتی باشد.

 وی درباره برنامه هایش برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور نیز اظهار کرد: مهمترین وظیفه دولت آینده، ساماندهی مسائل اقتصادی است. اقتصاد ایران از ده ها سال پیش بیمار بوده و وابستگی به نفت داشته است.

 این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: مهمترین وظیفه دولت آینده تثبیت نرخ ارز و ساماندهی مصرف ارز در بازار است. دولت می تواند بدین شکل بر قیمت ها تاثیر بگذارد و بازار پر نوسان ایران را به ثبات برساند. من این کار را با متخصصان دانش اقتصاد و مردم انجام خواهم داد و اگر آرامش در بازار حاصل شود، در این صورت زمینه برای سرمایه گذاری و اشتغال زایی در عرصه های گوناگون فراهم می شود.

 حدادعادل همچنین درباره پرداخت یارانه ها تصریح کرد: یارانه ها باید پرداخت شود. در شرایط فعلی با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها نمی توان آن را قطع کرد اما قانون باید به صورت کامل اجرا شود. یکی از انتقاد ها این است که قانون هدفمندی آن طور که در مجلس تصویب شده است، اجرا نمی شود.

 این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به حوزه سیاست خارجی کشورمان گفت: بنای ما در تنش زدایی و همزیستی مسالمت آمیز با عموم کشورهای جهان است. ما قصد درگیری نداریم. در واقع ملت ما چیزی کم ندارد که نیاز به درگیری داشته باشد اما ذلت را هم نمی پذیریم.


 رضایی :سیکل ِشوم چاپ پول وافزایش مالیات رامی شکنم

محسن رضایی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در نشست خبری با خبرنگاران که در بازار تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه ما تصمیم گرفتیم این نشست خبری را به صورت مردمی اجرا کنیم گفت: شعار من آن است که مردم باید به اداره کشور برگردند.

وی با بیان اینکه بازار نماد اقتصاد است، افزود: اقتصاد از کارگران شروع و به بازار ختم می شود. من با خیلی از کسبه و بازاریان صحبت کردم. آنها از افزایش قیمت ها ناراحتند. فروشندگان می گویند با افزایش قیمت کالاها فروش ما کم شده است. بنابراین ما در اقتصاد و زندگی مردم نیاز به تحول اساسی داریم.وی ادامه داد: سه دولت گذشته از نظر سیاسی با هم تفاوت داشتند اما در زمینه اقتصاد مشابه هم عمل کردند. چه تضمینی می رود که این تیم برود و تیم دیگر بیاید و کارها درست شود؟ بر این باورم که مسئله زندگی و اقتصاد نیاز به تحول جدی دارد. من خود را برای این کارها آماده کرده ام. به عنوان سرباز ملت ایران و یک رزمنده مشکلات را دیده ام.

 رضایی تاکید کرد: چرا باید مدام پول چاپ کنیم و از طرفی مالیات ها را نیز زیاد کنیم؟ من اگر پیروز انتخابات شوم این سیکل شوم را می شکنم و هر خانه را تبدیل به چشمه ثروت می کنم و گرانی و بیکاری ها را درست می کنم و اجازه نمی دهم مالیات ها بالا رود تا به کسبه و بازاریان فشاری وارد شود.وی در پاسخ به این سوال که دوران ریاست جمهوری 4 سال است و شما تا چه زمانی می توانید مشکلات فعلی در عرصه اقتصاد را برطرف کنید،

وی افزود: من زمان تعیین نمی کنم و هر کسی هم که زمان تعیین کند، حرف پوپولیستی زده است. آنچه می توانم بگویم آن است که در اولین فرصت گرانی ها را مهار و اشتغال را برای جوانان و بانوان درست خواهم کرد.

رضایی ادامه داد: بنده در اولین قدم با برنامه هایی اجازه نمی دهم که افسار پول ملی به دست آمریکایی ها باشد و این گونه نباشد که ما در خیابان ها شعار "مرگ بر آمریکا" دهیم، اما در عمل ریالمان وابسته به پول آمریکایی باشد و این برنامه را از طریق جایگزین کردن صادرات غیرنفتی ایجاد می کنم.


غرضی : شعار اصلی من تعمیق نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی است

محمد غرضی خاطرات خود را از زمان حضورش در وزارت پست و تلگراف و تلفن به عنوان وزیر دولت سازندگی روایت کرد و اظهار داشت: من سیستم های ارتباطی را برای توسعه این بخش براساس آخرین تکنولوژی ها در کشور آوردم که هم اکنون تا حدودی این توسعه متوقف شده است.

 وی با بیان اینکه سیستم های دیجیتالی، فیبرنوری و ماهواره در زمان وزارت بنده وارد کشور شد، ادامه داد: آن زمان کسی موبایل نمی خرید؛ من هرکاری کردم که برای ورود 10 هزار شماره موبایل دلار بگیرم اما تنها به 5 هزار شماره ارز اختصاص داده شد.وزیر پست و مخابرات دولت سازندگی ادامه داد: آن زمان این 5 هزار شماره را به مسئولان کشور می دادم اما آنها اصلا تشخیص نمی دادند که این تکنولوژی چیست.غرضی با بیان اینکه از زمانی که موبایل وارد جامعه شد به یکباره قیمتش از 500 هزار تومان به 3 میلیون تومان رسید، گفت: آن زمان بود که رضایت مردم جلب شد و الان بچه های دبستانی هم موبایل دارند.

 کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید براینکه همیشه همراه با توسعه گرفتاری هایی وجود دارد، ادامه داد: من هم پوستم کنده شد تا این تکنولوژی ها را وارد کشور کنم؛ در این زمینه آنقدر مورد اذیت و آزار قرار گرفتم؛ حتی اجازه نمی دادند فکس بیاید؛ می گفتند تلفن لازم نیست و برای ورود موبایل که اصلا ریختند سرم که اعدامم کنند.

 وی وضعیت ارتباطات و اینترنت را در شرایط فعلی از نظر کیفی مناسب ندانست و گفت: ارتباطات در حال حاضر فقط از نظر کمیتی خوب است؛ امیدوارم بتوانم مجموعه 4 هزار گانه خدمات الکترونیکی در کشور را راه اندازی کنم که اینترنت جزئی از آن است

 سیدمحمد غرضی در شبکه جوان گفت: شعار اصلی من تعمیق نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی است. در 30 سال گذشته جمهوریت و اسلامیت مغفول بوده است. وی افزود: کشور باید بدون تورم پیش برود و شعار اصلی من دولت ضد تورم است.
طبقه بندی:
برچسب ها: گزارشی از برنامه های اقتصادی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، گزیده ای از برنامه های اقتصادی کاندیداها، اخبار انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، اخبار اقتصادی انتخابات، مهمترین اظهار نظر و یا برنامه درباره مسائل اقتصادی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، اخبار انتخابات 92، برنامه های کاندیداهای ریاست جمهوری، گزیده ای از برنامه های اقتصادی 8 کاندیدای انتخابات، برنامه اقتصادی قالیباف، برنامه اقتصادی حسن روحانی، برنامه اقتصادی دکتر سعید جلیلی، برنامه اقتصادی حدادعادل، برنامه اقتصادی علی اکبر ولایتی،  
[ چهارشنبه 8 خرداد 1392 ] [ 09:07 ب.ظ ] [ احمد ادریسی ]
.: کرسی آزاد اندیشی :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :