تبلیغات
اقتصاد اسلامی

اقتصاد اسلامی
فاعتبروا یا أولی الأبصار 
قالب وبلاگ
نویسندگان
ابر برچسب ها
طمع مهمترین اظهار نظر و یا برنامه درباره مسائل اقتصادی انتخابات ریاس شورش علیه طمع جامعه مدنی بانکداری غیر اسلامی وال استریت بانک بیع رباخواری سرمایه‌داری تئوری های اقتصاد اسلامی بازار اسلامی اخبار انتخابات 92 اقتصاد اسلامی نظام سرمایه داری کپیتالیسم دکتر حسن عباسی بانک و ربا اقتصاد لیبرالی سعید جلیلی اقتصاد مقاومتی گفتمان پیشرفت و انقلاب امام خمینی حسن عباسی اقتصاد ربوی فروپاشی اقتصاد آمریکا برنامه های اقتصادی کاندیداهای ریاست جمهوری برنامه اقتصادی دکتر سعید جلیلی برنامه اقتصادی کاندیداهای ریاست جمهوری ربای سازمان یافته برنامه های کاندیداهای ریاست جمهوری لیبرال گزیده ای از برنامه های اقتصادی کاندیداها برنامه های دکتر سعید جلیلی گزارشی از برنامه های اقتصادی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری اخبار انتخابات ریاست جمهوری یازدهم اخبار اقتصادی انتخابات ربا جنگ با خدا ربا بانکداری ربوی ربا خواری راه کارهای اقتصادی سعید جلیلی اقتصاد ربوی جان مینارد کینز مصرف گرایی خلق پول علوم پوزیتیویستی پول لیبرالیسم اندیشکده یقین حسن عباسی

معرفی کتاب

آیت الله محی الدین حائری شیرازی، عضو خبرگان رهبری دو اثر در رابطه با اقتصاد، تحت عنوان «پول رایج جهانی و احیای پول اسلام» و نیز «در اسلام پول نباید کار بکند» تألیف کرد.
آیت‌الله حایری، در این دو کتاب نظریه‌ای بدیع و نو پیرامون نظام پولی و بانکی کشور ارائه و تاکید کرده است که این نظریه، راهکاری عملیاتی برای برچیدن اساس ربا و بهره در سیستم بانکی کشور است.

وی در کتاب اول (پول رایج جهانی و احیای پول اسلام)، به ذکر 10 مورد از تناقضات و مشکلات اساسی پول فعلی که مبتنی بر «اعتبار» است اشاره کرده و در کتاب دیگر (در اسلام پول نباید کار بکند) جایگزینی را برای پول رایج پیشنهاد می کند . به عبارت دیگر این دو کتاب مکمل یکدیگر هستند.

در بخش‌هایی از این دو کتاب آمده است «پول در جامعه مانند جریان خون در بدن است. همانگونه که خون بدون اینکه مصرف شود تمام اعضا و بافت‌ها را به عدالت تغذیه می کند و به حرکت و زایش می کشاند، پول نیز در جامعه بدون اینکه مصرف شود باید به عدالت از کانال طرح ها و برنامه ها به اعضای جامعه برسد و آنها را به تولید و خدمات رسانی بکشاند. وی در این کتاب تاکید کرده است، پول رایج جهانی ملازم با رباست و قانون بانکداری بدون ربا استثناء از قانون حاکم بر بانکداری نیست. با تصویب قانون بانکداری بدون ربا قبول کردیم که از ندار بگیریم و به دارا بدهیم تا فاصله آنها روز به روز بیشتر شود!

آیت‌الله حایری اضافه کرده است، ربا جزء لاینفک پول اعتباری است و بانکداری بدون ربا چیزی جز پذیرش بی ثباتی پول اعتباری و پذیرش بهره و تسلیم در برابر آن نیست.

عضو خبرگان رهبری یادآور شده است، باید پول اسلام را احیا کنیم؛ پول ثابت، اولین چیزی است که باید به عنوان بستر ممنوعیت ربا و رواج قرض الحسنه جا انداخته شود.

علاقمندان به تهیه این دو اثر ارزشمند می توانند با شماره تلفن 7262436-0711 و 09175554510  تماس بگیرند.طبقه بندی: بانکداری غیر اسلامی، 
برچسب ها: آیت الله حائری شیرازی، دانلود کتاب اقتصادی، اقتصاد اسلامی، اقتصاد ربوی، ربا جنگ با خدا، مشکلات نظام بانکی، مشکلات پول، مشکلات اقتصاد پول مبنا در اسلام پول نباید کار بکند، پول، ربا، بانکداری ربوی، بانکداری غیر اسلامی، پول مساوی است با ربا، پول رایج جهانی و احیای پول اسلام، کتاب اقتصادی آیت الله حائری شیرازی،  
[ پنجشنبه 14 شهریور 1392 ] [ 08:37 ب.ظ ] [ احمد ادریسی ]
.: کرسی آزاد اندیشی :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :