تبلیغات
اقتصاد اسلامی

اقتصاد اسلامی
فاعتبروا یا أولی الأبصار 
قالب وبلاگ
نویسندگان
ابر برچسب ها
برنامه های کاندیداهای ریاست جمهوری اخبار اقتصادی انتخابات فروپاشی اقتصاد آمریکا اندیشکده یقین علوم پوزیتیویستی ربا لیبرالیسم ربای سازمان یافته اقتصاد مقاومتی حسن عباسی اقتصاد ربوی مصرف گرایی وال استریت طمع بانکداری غیر اسلامی حسن عباسی برنامه های اقتصادی کاندیداهای ریاست جمهوری ربا جنگ با خدا گفتمان پیشرفت و انقلاب تئوری های اقتصاد اسلامی سرمایه‌داری اخبار انتخابات 92 گزارشی از برنامه های اقتصادی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری بانکداری ربوی جامعه مدنی اخبار انتخابات ریاست جمهوری یازدهم جان مینارد کینز کپیتالیسم نظام سرمایه داری لیبرال برنامه های دکتر سعید جلیلی دکتر حسن عباسی گزیده ای از برنامه های اقتصادی کاندیداها اقتصاد لیبرالی خلق پول بانک راه کارهای اقتصادی سعید جلیلی بانک و ربا مهمترین اظهار نظر و یا برنامه درباره مسائل اقتصادی انتخابات ریاس برنامه اقتصادی دکتر سعید جلیلی سعید جلیلی برنامه اقتصادی کاندیداهای ریاست جمهوری شورش علیه طمع پول رباخواری امام خمینی بیع بازار اسلامی اقتصاد ربوی ربا خواری اقتصاد اسلامی

هو الحکیم

کرسی نظریه‌پردازی دانش دکترینولوژی –  طرح‌ریزی استراتژیک کلبه کرامت

مجموعه جلسات شورش علیه طمع

عنوان جلسه: مرگ استاندارد دلار

موضوع تدریس:

در این جلسه به بررسی جایگاه دلار و علل سقوط آن در سیستم اقتصاد جهانی و نیز به بررسی فروپاشی اقتصاد جهان و هژمونی ایالات متحده در ایجاد نظام واحد پولی پرداخته شده است.

محورهای جلسه:

۱- ایالات متحده یک نظام امپریالیستی و استکباری است که از راه‌های مختلف از جمله اقتصاد به دنبال سلطه جویی در سطح جهان است.

۲- در زمان حضرت ابراهیم (ع) مردم بت پرست بودند چرا که بت پرستی در زندگی آنها تاثیر داشت و فرعون از این طریق آب و نان مردم را تامین می‌کرد.

۳- در این زمان باید همانند حضرت ابراهیم (ع) با بت پرستی مبارزه کرد به طوری‌که امروز باید بت پول و بت دلار را شکست.

۴- علت فشارهای اقتصادی و پرونده هسته‌ای به کشور این است که ایران به سمت حذف دلار از معاملات خود نرود.

۵- انقلاب اسلامی با نگاه به قران به مبارزه با هژمونی غرب برخواسته است و آنها نیز به دنبال تهی کردن این اسلام هستند.

۶- آمریکا از طریق نظام اقتصادی با پشتوانه دلار به دنبال کنترل کردن جوامع و انسان‌ها است.

۷- بقای جامعه از منظر علوم استراتژیک با عدم وابستگی به سیستم دلار رقم ‌می‌خورد.

 

مستند تدریس شده: رازهای پنهان پول –  قسمت سوم

در قسمت سوم؛ مایک ملونی معتقد است که مرگ استاندارد دلار فرا رسیده و میخ بر تابوت دلار کوبیده شده است. او در مدت ۳۵ دقیقه به بررسی و اثبات این ادعای خود می‌پردازد. او یک تایم لاین از سال ۱۹۷۰ تا سال ۲۰۱۳ در نظر می‌گیرد و تمام اتفاق‌هایی که موجب شده تا دلار آمریکا در حال فروپاشی قرار بگیرید را مورد بررسی قرار می‌دهد.

 

محورهای مستند:

کشورهای مختلف در حال کنار گذاشتن استاندارد جهانی دلار هستند چرا که سیاست‌مداران آمریکایی از این نظام واحد جهانی به نفع خود سوء استفاده کرده‌اند.

کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی با راه‌اندازی اتحادیه BRICS به دنبال حذف دلار از مبادلات خود هستند.

ایران اولین کشوری بود که دلار را از معاملات نفتی خود کنار گذاشت و آمریکا نیز در مقابل ایران را از حق استفاده از سیستم سوئیفت (انتقال دلار) محروم کرد.

کشورها جهان به دنبال به باز پس‌گیری ذخیره طلای خود از خزانه‌داری آمریکا هستند که این اتفاق باعث فروپاشی استاندارد دلار می‌شود.

مردم فکر می‌کنند که به علت وجود تکنولوژی‌های پیشرفته سیستم اقتصادی آمریکا هرگز با مشکل مواجه نخواهد شد.

چین با افزایش خرید و ذخیره طلا در آینده به یک قدرت اقتصادی تبدیل می‌شود به طوری‌که یوآن با پشتوانه طلا جایگزین دلار بدون پشتوانه خواهد شد.   

استفاده از طلا و نقره به جای پول‌های کاغذی بدون پشتوانه موجب می‌شود که دولت‌ها و بانک‌ها نتوانند اقدام به کلاه‌برداری و خلق پول کنند.


دانلود PDF

پ.ن:

این جلسه فاقد پلت تدریس شده می‌باشد


منتشر شده در وبسایت کدآمایی
طبقه بندی: شورش علیه طمع، 
برچسب ها: دلار، فروپاشی دلار، رازهای پنهان پول، پول، قیمت روز دلار، خلق پول، قیمت ارز و دلار،  
[ یکشنبه 30 آذر 1393 ] [ 07:17 ب.ظ ] [ احمد ادریسی ]
.: کرسی آزاد اندیشی :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :