تبلیغات
اقتصاد اسلامی

اقتصاد اسلامی
فاعتبروا یا أولی الأبصار 
قالب وبلاگ
نویسندگان
ابر برچسب ها
تئوری های اقتصاد اسلامی حسن عباسی اخبار اقتصادی انتخابات برنامه های اقتصادی کاندیداهای ریاست جمهوری لیبرال بانک برنامه های دکتر سعید جلیلی ربا خواری پول لیبرالیسم اخبار انتخابات ریاست جمهوری یازدهم بازار اسلامی ربای سازمان یافته ربا جنگ با خدا نظام سرمایه داری طمع جان مینارد کینز راه کارهای اقتصادی سعید جلیلی برنامه اقتصادی دکتر سعید جلیلی گزیده ای از برنامه های اقتصادی کاندیداها اندیشکده یقین اقتصاد اسلامی گزارشی از برنامه های اقتصادی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری امام خمینی بانکداری ربوی وال استریت اقتصاد مقاومتی سعید جلیلی کپیتالیسم ربا شورش علیه طمع خلق پول علوم پوزیتیویستی فروپاشی اقتصاد آمریکا جامعه مدنی سرمایه‌داری اقتصاد ربوی برنامه های کاندیداهای ریاست جمهوری بانک و ربا دکتر حسن عباسی مصرف گرایی بیع حسن عباسی اقتصاد ربوی اقتصاد لیبرالی مهمترین اظهار نظر و یا برنامه درباره مسائل اقتصادی انتخابات ریاس گفتمان پیشرفت و انقلاب برنامه اقتصادی کاندیداهای ریاست جمهوری بانکداری غیر اسلامی اخبار انتخابات 92 رباخواری

هو الحکیم

کرسی نظریه‌پردازی دانش دکترینولوژی –  طرح‌ریزی استراتژیک کلبه کرامت

مجموعه جلسات شورش علیه طمع

عنوان جلسه: بزرگ‌ترین کلاه‌برداری تاریخ

 

موضوع تدریس:

در این جلسه به بررسی نهادهای مالی و رابطه آن با ربای سازمان یافته جهانی و همچنین تئوری‌های معیوب بازار آزاد در نگاه اقتصاد مدرن پرداخته شده است. 

محورهای جلسه:

۱- بزرگترین مواجهه انسان مسلمان با شرک و بت پرستی است به طوری‌که امروز نظام اقتصادی پول مبنا کفر و شرک مطلق است.

۲- مکتب اقتصاد پولی باید براندازی شود چرا که حیات و ممات زندگی بشر را پول رقم زده وMoney Is God به یک باور  تبدیل شده است.

۳- در جامعه اسلامی نفاق وجود دارد و این به دلیل وجود حق در جامعه است و نشان می‌دهد که اهل حق بر باطل غلبه دارد و قدرتمند است.

۴- وقتی اهل حق در جامعه‌ای غلبه داشته باشند دشمن سعی در منحرف کردن آن جامعه را دارد. 

۵- مهم‌ترین حرکت دشمن برای انحراف جامعه منحرف کردن معیشت مردم است. دشمن از طریق بسط ربا و مال حرام معیشت مردم را به محاق می‌برد.

۶- تامین معاش و نیازهای مردم بسیار مهم است و در صدر اولویت‌ها قرار دارد و اسلام در وهله اول به دنبال حلال کردن معاش مردم است.


مستند تدریس شده: رازهای پنهان پول –  قسمت چهارم

مهمترین قسمت مستند رازهای پنهان پول، قسمت چهارم آن است؛ جایی که مایک ملونی رازِ بزرگ‌ترین کلاه‌برداری تاریخ را برای ملت‌های جهان فاش می‌کند. او به شیوه‌ی خارق العاده‌ای چگونگی خلق پول توسط بانک‌مرکزی و نیز نقش نهادهای مالی در این ماجرا را در هفت مرحله به تصویر می‌کشد و پرده از چهره شیطانی و ربوی نظام بانکی جهان می‌گشاید.

محورهای مستند:

۱- سیاست‌مداران برای تحقق شعارهای انتخاباتی خود بیشتر از درآمد کشور هزینه می‌کنند که این عمل باعث کسری بودجه دولت می‌شود.

۲- دولت‌ها برای جبران کسری بودجه اقدام به چاپ اوراق قرضه می‌کنند؛ اوراق قرضه در واقع بدهی ملی محسوب می‌شوند.

۳- دولت‌ها با چاپ اوراق قرضه بدهکار می‌شوند و بانک‌مرکزی نیز در ازای خرید این اوراق از بانک‌ها، اقدام به خلق پول می‌کند.

۴- خلق پول توسط بانک‌مرکزی بانکدارها را پولدار تر و مردم را با افزایش بدهی ملی بدهکار تر می‌کند.

۵- سیستم اقتصادی طوری طراحی شده است که برای ادامه حیات خود همیشه به مقدار بیشتر بدهی نیاز دارد و بدهی در این سیستم هیچ‌گاه از بین نخواهد رفت. 

پلت‌های تدریس شده:

در این جلسه دو چرخه مطلوب و معیوب بازار در نگاه اقتصاد مدرن و نیز وجه تمایز این دو چرخه با یکدیگر مورد بررسی قرار گرفته است. در چرخه مطلوب چهار فرآیند تبلیغات، تقاضا، پول با ارزش ثابت (Money) و عرضه در بازار موثر است به طوری‌که در این فرآیند چرخه‌ای تبلیغات رسانه‌ها منجر به تقاضای مردم می‌شود و دولت‌ها نیز برای اینکه مردم بتوانند به عرضه پاسخ بدهند نیازمند تزریق پول به بازار هستند و این منجر به ارائه پول توسط دولت‌ها می‌شود که در نهایت عرضه رقم می‌خورد. اما در چرخه معیوب، مولفه لسه‌فر چهار فرآیند چرخه مطلوب بازار را به چهار فرآیند معیوب پروپاگاندا، حرص، کارنسیCurrency (پول با ارزش متغیر) و ارضاء تغییر می‌دهد به طوری‌که پروپاگاندای رسانه‌ای منجر به تقاضای کاذب و طمع مردم می‌شود و دولت‌ها نیز برای اینکه بتوانند مردم را به نسبت طمع‌شان ارضاء کنند مجبور به خلق پول بدون پشتوانه و افزایش نقدینگی می‌شوند و این امر در نهایت، ارضاء را رقم می‌زند.

تفاوت‌های فاحش میان دو چرخه مطلوب و معیوب بازار باعث ایجاد گپ‌های فزآینده میان فرآیندهای این دو چرخه می‌شود به گونه‌ای که این گپ‌های به وجود آمده بین پروپاگاندا و تبلیغات در چرخه معیوب بازار و همچنین بین طمع و تقاضا، کارنسی و مانی، ارضاء و عرضه موجب می‌شود تا بقای سیستم بازار با مشکل مواجه شود و به سمت فروپاشی پیش برود.


دانلود تصاویر و پلت‌های جلسه ۵۲۴ کلبه کرامت: pdf
طبقه بندی: شورش علیه طمع، 
برچسب ها: خلق پول، پول، اقتصاد پول‌مبنا، ربا، بانکداری ربوی، بانک و ربا، بازار مدرن،  
[ یکشنبه 30 آذر 1393 ] [ 07:20 ب.ظ ] [ احمد ادریسی ]
.: کرسی آزاد اندیشی :.
درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :